Treća redovna sednica Skupštine Saveza slepih Srbije

(Prepo) rukama do zaposlenja2
(Prepo) rukama do zaposlenja
May 27, 2018
Održano tradicionalno savetovanje slepih i slabovidih žena
July 5, 2018

Treća redovna sednica Skupštine Saveza slepih Srbije

Treća redovna sednica Skupštine Saveza slepih Srbije održana je 7. juna u Svečanoj sali Jevrejske 24 u Beogradu. Sednici su prisustvovali predstavnici iz 42 lokalne organizacije Saveza. Svečanom otvaranju sednice prisustvovala je pomoćnica ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Biljana Barošević zajedno sa svojom saradnicom iz Sektora za zaštitu osoba sa invaliditetom Teodorom Krkotić. Ovom prilikom umetnik Dušan Šurlan poklonio je Savezu skulpturu u drvetu „Jarac“ koja će biti izložena u Biblioteci Saveza „Dr Milan Budimir“. Pre početka radnog dela sednice odata je počast minutom ćutanja preminulim dugogodišnjim saradnicima, aktivistima i članovima Saveza. Na ovoj sednici razmatrani su i usvojeni izveštaji za 2017. godinu o radu i finansijsko-materijalnom poslovanju Saveza, program rada i plan poslovanja za 2018. godinu, kao i Zapisnik sa prethodne sednice Skupštine Saveza slepih Srbije.