Tribina o inkluzivnom obrazovanju u Novom Pazaru

Održano tradicionalno savetovanje slepih i slabovidih žena
July 5, 2018
Savetovalište defektologa
September 26, 2018

Tribina o inkluzivnom obrazovanju u Novom Pazaru

Savez slepih Srbije je u saradnji sa Međuopštinskom organizacijom Saveza slepih Srbije Novi Pazar 26. septembra organizovao Tribinu pod nazivom „Tiflo podrška slepoj i slabovidoj deci kroz proces inkluzije“ u Tehničkoj školi u Novom Pazaru. U okviru tribine izlagali su: sekretar Saveza slepih Srbije Jelena Stojanović, sekretar Međuopštinske organizacije Saveza slepih Srbije Novi Pazar i diplomirani defektolog-tiflolog Mirsada Ajdinović, tiflolog Bojana Ostraćanin i poverenik za obrazovanje Saveza slepih Srbije mr Tihomir Nikolić. Skup je posećen od strane predstavnika lokalnih institucija i vaspitno obrazovnih ustanova Novog Pazara. Ovu aktivnost je finansijski podržalo Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.