POZIV ZA UČEŠĆE NA 26. MUZIČKOM FESTIVALU SAVEZA SLEPIH SRBIJE

Nagrada „Filip Višnjić“ za 2021. godinu
June 10, 2021
Online radionice tiflološke podrške tokom meseca juna 2021.
June 14, 2021

U skladu sa Odlukom Upravnog odbora Saveza slepih Srbije od 2. juna 2021. godine, u novembru će biti održan 26. Muzički festival Saveza slepih Srbije. Domaćin ovogodišnjeg festivala je Međuopštinska organizacija Saveza slepih Srbije Novi Pazar.

Pozivamo organizacije Saveza  i ustanove za slepe i slabovide iz Srbije da prijave kandidate za učešće na festivalu. U prijavi je potrebno navesti:

–     ime i prezime;

–     adresu i telefon muzičara koji žele da nastupe;

–     naziv i dužina izabrane muzičke numere;

–     žanr kome pripada;

–     da li  je potrebna pratnja pri izvođenju izabrane kompozicije;

–     tonalitet.

Osim toga, kandidat je dužan da uz prijavu dostavi na CD-u snimak muzičke numere s kojom želi da nastupi na festivalu u takmičarskom delu.

Prijave za muzički festival, kao i pomenute snimke, slepa i slabovida lica – kandidati treba da dostave najkasnije do 1. oktobra 2021. godine na adresu:

Saveza slepih Srbije

Knez Mihailova 42/II

11000 Beograd

sa naznakon na koverti „Za muzički festival“.

Prijave pristigle posle navedenog roka neće biti uzete u obzir.

Stručna komisija ili selektor, će u primerenom roku, posle razmatranja prispelih prijava i preslušavanja dostavljenih snimaka, odlučiti koji slepi i slabovidi muzičari će moći da nastupe u takmičarskom delu na 26.

Muzičkom festivalu u Novom Pazaru.

O odluci selektora zainteresovani kandidati će biti blagovremeno obavešteni.

Pravilnik o sprovođenju muzičkog festivala slepih i slabovidih Srbije možete naći na sajtu Saveza slepih Srbije.

Savez će naknadno dostaviti organizacijama informaciju o adresi održavanja festivala, detaljnijem programu, kao i o mogućnostima i uslovima prenoćišta.

Ovogodišnji Muzički festival Saveza slepih Srbije podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja.

sekretar Jelena Stojanović

predsednik Milan Stošić