Međunarodna konferencija o Marakeškom sporazumu u Podgorici

Generalna skupština Ujedinjenih nacija potvrdila Svetski dan brajice
January 3, 2019
„Politika“ o Biblioteci „Dr Milan Budimir“
February 28, 2019

Međunarodna konferencija o Marakeškom sporazumu u Podgorici

Međunarodna konferencija „Marakeški sporazum i njegove pogodnosti za osobe koje ne mogu čitati standardnu štampu“ održava se 28.februara u PR Centru u Podgorici (Bulevar Josipa Broza 23 A).

Konferencija je deo projekta „Lakši put ka ratifikaciji Marakeškog sporazuma u zemljama Zapadnog Balkana“ koji je finansiran od strane Evropskog saveza slepih.

Partneri Saveza slijepih Crne Gore na projektu su Savez slepih Albanije, Savez slepih Makedonije, Savez slepih Srbije i Savez slijepih Republike Srpske.

Tokom prethodnih osam meseci projekta realizovane su brojne aktivnosti. Održani su okrugli stolovi o značaju Marakeškog sporazuma u Skoplju, Banja Luci, Beogradu, Podgorici. Izrađen je video spot koji govori o značaju Marakeškog sporazuma.

Međunarodna konferencija u Podgorici okuplja predstavnike Evropskog saveza slepih, predstavnike partnerskih zemalja regiona, kao i predstavnike institucija koje su u tesnoj vezi sa pitanjem Marakeškog sporazuma i ratifikacijom istog.

U okviru konferencije učestvuju predsednik Saveza slepih Srbije Milan Stošić i sekretar Jelena Stojanović.