Okrugli sto o inkluzivnom obrazovanju u Požarevcu

(Prepo) rukama do zaposlenja
May 27, 2018

Okrugli sto o inkluzivnom obrazovanju u Požarevcu

Savez slepih Srbije u saradnji sa Međuopštinskom organizacijom Saveza slepih Srbije Požarevac organizovao je Okrugli sto na temu „Inkluzija slepe i slabovide dece u osnovnim i srednjim školama“ u sredu 30. maja 2018. godine u Narodnoj biblioteci „Ilija M. Petrović“ u Požarevcu – Drinska 2.

Teme okruglog stola bile su:
Podrška i aktivnosti Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja u procesu inkluzije dece sa invaliditetom sa akcentom na slepu i slabovidu decu – predstavnik Grupe za socijalnu inkluziju Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Podrška procesu inkluzije slepoj i slabovidoj deci sa aspekta tiflologa – Mara Ožegović, tiflolog
Slepo dete u inkluziji, prednosti i nedostaci – primer iz prakse – Nada Avramović, učiteljica OŠ „Dositej Obradović“ Požarevac.

Ovaj skup je finansijski podržalo Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.