Svečanom akademijom obeležen dan belog štapa u Smederevu

Izveštaj sa izborne i konstitutivne sednice Skupštine Saveza slepih Srbije
September 14, 2020
Pokretači-promena
Pokretači promena 2020
November 25, 2020

15. oktobar – Međunarodni dan slepih, poznatiji kao Dan belog štapa, Savez slepih Srbije tradicionalno obeležava već tri decenije.

15. oktobar  – Međunarodni dan slepih, poznatiji kao Dan belog štapa, Savez slepih Srbije tradicionalno obeležava već tri decenije. Obeležavanje ovog značajnog datuma predstavlja jedinstvenu priliku da se ukaže na važnost osnaživanja organizacija koje zastupaju interese svojih članova, da se naglasi značaj ove specifične teme koja zaslužuje pažnju ne samo stručne javnosti i donosioca odluka već i da se šira javnost upozna sa kontekstom delovanja i rada ovih organizacija koje doprinose inkluziji slepih osoba u život šire društvene zajednice i promovišu njihova ljudska prava.