Radionica tiflo podrške u Smederevu
June 4, 2019
Slepa žena u savremenom društvu
July 10, 2019

Četvrta redovna sednica Skupštine

U svečanoj sali na prvom spratu Jevrejske 24 u sredu 5. juna održana je četvrta redovna senica Skupštine Saveza slepih Srbije.

Sednici su prisustovala 44 delegata iz 38 lokalnih organiizacija Saveza. U okviru otvaranja skupa predstavnici kompanije „Anoris“ Nikola Krstić i Igor Sužnjević upoznali su prisutne sa pametnom rukavicom za slepe koju su osmislili i bazom Saveza slepih Srbije koja će uskoro početi da funkcioniše. Takođe, delegatima se obratio i predsednik Saveza slepih Makedonije Žarko Selkovski.

U okviru sednice su razmatrani i usvojeni prošlogodišnji izveštaji o radu Savez, kao i plan i program poslovanja za tekuću godinu. Većinom glasova doneta je odluka o raspisivanju izbora naredne godine.

Organizaciju ovogodišnje Skupštine i ovog puta je podržalo Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.

Neposredno pre početka Skupštine održana je Treća vanredna sednica Upravnog odbora Saveza slepih Srbije.